Tom’s Kitchen, Michelin yıldızlı şef Tom Aikens’a ait bir restoran. Londra’dan sonra ülkesinin dışında ilk kez İstanbul Zorlu Center’da bir restoran açan Tom Aikens’ın 24 Kitchen kanalında İstanbul’daki mutfak maceralarını konu alan bir de yemek programı var.

Tom’s Kitchen’ın menüsü çok geniş. Shephard’s Pie, Fish and Chips, Kaz Ciğeri Parfe, Steak Tartar gibi İngiliz ve Fransız mutfağından örnekler var. Tüm yemeklerde taze ve yerel ürünler kullanmaya gayret ediyorlar. Eti Balıkesir civarından alıyorlar ve 21 gün dinlendirildikten sonra kullanıyorlar.

Kullanılan malzemelerin tazeliği ve kalitesi Tom Aikens’ın dokunuşların ile buluşunca ortaya muhteşem lezzetler çıkmış. Örneğin Steak Tartar tam kıvamında marine edilmiş. Somon ızgara kurumadan iyi pişirilmiş ve ağızda hemen dağılıyor. Bonfile dilimleri yumuşacık ve etin aromasını çok güçlü bir şekilde alıyorsunuz, tadı harika.

Yemeklerin yanında söylediğimiz parmesanlı roka salatası ve domates salatası da çok tazeydi. Sarı ve kırmızı domateslerin kokusu inanılmaz, sanki yaz aylarında Ege’deki bir bahçeden toplanmış gibiler. Roka taze, parmesan yeterince yaşlandırılmış. Etin yanında istediğimiz trüf yağlı patates kızartmasına da bayıldık.

İçecek olarak viski, bira, martini çeşitleri ve alkollü-alkolsüz kokteyllerden oluşan zengin seçenekler var. Haftaiçi 12.00’den itibaren açılan Tom’s Kitchen’da haftasonları ise brunch servisi var.

Tom’s Kitchen Zorlu’da yıldız gibi parlayan, lezzeti ile etkileyen, iş yemeği ya da arkadaş buluşmaları için de ideal bir ambiyansa sahip şık bir restoran. Kesinlikle tekrar tekrar gidilebilir. Teşekkürler Tom Aikens!…

Tom's Kitchen Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato