Tarabya Bahçe, Tarabya yokuşundan aşağıya doğru giderken sol tarafta, Uyum Market’in hemen yanında. Girişte pembe tonlarının hakim olduğu bir şekerleme barı var. Otantik unsurlarla dekore edilmiş koridordan geçtikten sonra ise bir sürpriz bekliyor… Ferah bir teras ve ağaçların içinde kocaman bir bahçe! Dışarıdan anlaşılamasa da, mekanın adı da zaten bu yüzden Tarabya Bahçe.

Menüde burger, pide, salata, pizza, makarna, schnitzel, köfte, tandır gibi pekçok çeşit var. Ama biz haftaiçi sabah kahvaltı için gittik mekana. Serpme kahvaltısı 35 TL, sunulan peynir, jambon gibi ürünler oldukça lezzetli.

Tarabya Bahçe ekmek ve poğaçalarını kendisi yapıyor. Taze taze masaya gelen poğaçalar dışında en çok Nutellalı lokma ve çikolatalı milföyü beğendim. Haftasonları açık büfe olarak servis edilen kahvaltının fitayı ise 50 TL.

Manzara ve ortam çok keyifli. Uzaktan Boğaz ve Anadolu yakasının ormanlık alanları görünüyor. Çocuklu aileler için küçük bir de çocuk oyun alanı düşünülmüş. Ayrıca reçel, zeytin gibi bazı sergilenen ürüleri buradan satın almak da mümkün.

Tarabya Bahçe haftasonları şehrin içinde huzurlu bir ortamda keyifli bir kahvaltı yapmak isteyenler için ideal bir adres.