Yeniköy’deki Sait Halim Paşa Yalısı İstanbul Boğazı’ndaki en güzel yapılardan biri.

19.yüzyılın son çeyreğinde Yeniköy’de inşa edilen yalı adını Mısır Valisi Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın torunu olan eski Osmanlı Sadrazamı Sait Halim Paşa’dan alıyor. Yangın sonrası 2002’de restore edilen Sait Hali Paşa Yalısı düğün, toplantı ve özel davetlerin yapıldığı bir yer konumunda ama sürekli hizmet veren bir restoranı yok aslında.

Nar Gourmet ve Siemens işbirliğiyle duyurulan Pazar Brunch’ı o yüzden tarihi yalının keyfini çıkartmak için çok iyi bir fırsat. Nar Gourmet birbirinden lezzetli reçelleri ve zeytinyağları ile katkı sağlamış. Siemens ise kurduğu standtan hem kahve hem de taze sıkılmış meyve suları ikramı sağlıyor.

Sait Halim Paşa’daki Pazar Bruch’ta çeşit çok, tüm ürünlerin kalitesi çok iyi. Kahvaltıda benim için en önemli konular peynir ve şarküteri çeşitleridir. Burada Van otlu peynirden, çeçil peynire, Ezine peynirden isli peynire çeşitler bol, lezzetleri harika. Jambon ve pastırma gibi ürünler de çok iyi seçilmiş. Zaten Sait Halim Paşa’da Bruch olunca beklenti yüksek oluyor ve kesinlikle tüm lezzetler oldukça başarılı.

Sınırsız çay, kahve, taze sıkılmış meyve suları, isteğinize göre hazırlanan yumurta çeşitleri, börek, poğaça çeşitlerinden sonra yer kalırsa meyve ve tatlıların da tadına bakmanızı öneririm. Zaten brunch 3 saat sürdüğünden, Pazar sabahı uzun bir kahvaltı keyfi için Boğaz’daki harika konumuyla Sait Halim Paşa eşsiz bir deneyim sunuyor.

Pazar günleri 10.00-13.00 saatleri arasında yapılan Pazar Brunch’ı şimdilik Eylül sonuna kadar devam edecek görünüyor. Kişi başı 100 TL olan brunch Mastercard kullanıldığında %25 indirim ile 75 TL’ye düşüyor. 6-12 yaş arasındaki çocuklar için %50 indirim var, daha küçükler içinse brunch ücreti alınmıyor.

Umarım Boğaz’ın muhteşem manzarası eşliğinde yapılan ve harika lezzetlerin sunulduğu Sait Halim Paşa Yalısı’nda Pazar brunch keyfini kış boyunca da yaşama fırsatımız olur. Hala devam ederken kesinlikle kaçırmayın derim.