Roka Bahçe Alaçatı Kemalpaşa Caddesi üzerinde 7 yıldan beri hizmet veriyor. Alaçatı Çarşı üzerindeki en geniş bahçeye sahip olan Roka Bahçe’nin begonvilleri, masaları, dekorasyonu ile genel ambiyansı Ege havasını çok güzel yansıtıyor. Zaten Roka Bahçe’nin menüsünde de birbirinden lezzetli harika Ege mezeleri var. Mekan sahibi Gökhan Bey, Roka Bahçe Alaçatı açıldığı zaman kışlık mekan olan Beyoğlu’ndaki Roka Pera’nın kapandığını belirtti. Aynı kalite çizgisini tutturabilmek için mekan sahibinin tek noktaya odaklanması bence verilen hizmeti ve lezzetleri doğrudan olumlu etkiliyor.

RokaBahceAlacati10RokaBahceAlacati5

Roka Bahçe’ye öğle yemeği için gittik. Toplam 6 kişi olunca menüdeki hemen herşeyden söyleyip paylaştık, ana yemekler de dahil olmak üzere. Bu şekilde farklı yemeklerin tadına varmayı, tek bir yemekle doymaya her zaman tercih ederim zaten.

RokaBahceAlacati4RokaBahceAlacati6

Roka Bahçe Alaçatı’nın mezeleri taze ve o kadar lezzetli ki hangisinden bahsetsem bilemiyorum. Başlarken söylediğimiz peynir tabağında, Tire tulum peyniri, Edremit Sepet eski kaşar ve taze keçi peyniri dışında eritilmiş Ezine beyaz peynir de var. Roka Bahçe Alaçatı’nın soğuk başlangıçlardan ‘Karidesli buğdaylı satsuma marineli kabak salatası’ ve Tokat yaprağına sarılmış ‘Vişneli zeytinyağlı yaprak sarma’ en çok beğendiklerim oldu.

RokaBahceAlacati1              RokaBahceAlacati2

‘Cevizli kırmızı pancar salsalı deniz börülcesi’ ve ‘Zeytinyağlı iç baklalı fava’ ise alıştığımız börülce ve favadan daha farklı harika lezzetler mutlaka denemelisiniz. Yine farklı bir dokuşla humus, enginar ve ısırgan otu katılarak yapılmış. Ortadoğulu humus Roka Bahçe Alaçatı’da bir anda leziz bir Ege mezesine dönüşmüş. Yoğurt ve atom biberi kullanılan Ege out acı sevenler için ideal. Çıtır Enginar ve Cibes bana daha çok hitap ediyor, çok acı ile pek aram yoktur. Roka Bahçe Alaçatı’da patlıcanlı soğuk meze olarak ise ‘Tahinli ve taze naneli patlıcan ezmesi’ ve şeklen imambayıldıyı andıran ‘İzmir tulum peynirli ılık patlıcan’ denedik, ikisi son derece başarılıydı.

RokaBahceAlacati7RokaBahceAlacati9

Blush eşliğinde bu kadar çok soğuk meze deneyince sonrasına çok yerimiz kalmaz dedik ama paylaştığımız için sıcak başlangıçlar ve ana yemeklerden de tatmış olduk. Roka Bahçe Alaçatı’da ‘Izgara Boşnak Köftesi’ ve ‘Kağıtta İsli Kurutulmuş Boşnak Eti’ favorilerim oldu. Balkan seyahatlerimden çok sevdiğim kuru et, Roka Bahçe Alaçatı’da kağıtta yapılmış ve çok lezzetli olmuş. Boşnak köftesinin baharatını biraz az buldum ama yine de pek çok yerden daha iyi yaptıklarını söylemeliyim. Et ürünlerinden devam ederek bir de ‘Şevketi bostanlı ve pazılı oğlak kapama’ istedik. İlk defa Ege otları ile denediğim oğlak eti güveç gibi hazırlanmış ve özellikle şevketibostanın lezzeti ete çok yakışmış.

RokaBahceAlacati11

Roka Bahçe Alaçatı soğuk ve sıcak mezeleri ile ana yemeklerinde sunduğu özgün ve lezzetli çeşitleri ile Çeşme’ye gidince mutlaka uğranması gereken favori adreslerden.

Yaz aylarında begonviller altındaki güzel bahçesinde serin bir blush açıp keyif yapmak harika. Roka Bahçe Alaçatı’nın lezzetleri mutlaka deneyin derim.

 

ROKA BAHÇE ALAÇATI

Adres : Kemalpaşa Caddesi No:107 Alaçatı-Çeşme İzmir

Telefon : 0.232.7169659

 

Roka Bahçe Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato