Pare Baklava Bar, Nişantaşı Şakayık Sokak’ta birkaç ay önce açılan ve yeni bir konsepti temsil eden şık ve sıcak bir mekan. Baklava Bar konseptiyle, Gaziantep’te kendi ürettikleri lezzetleri günlük olarak bizlere ulaştırıyor Pare. Sloganları ise çok eğlenceli :  ‘İki tek baklava at!’

Havuç dilimi, özel kare, şöbiyet gibi baklava çeşitlerinin yanı sıra Mahlepli Kahke, Susamlı Kahke, fıstıklı kurabiye, narlı lokum gibi yöresel lezzetler çok şık bakır işleriyle sunuluyor.

Baklavaların lezzeti dört dörtlük, şerbetleri aşırı şekerli değil hamuru incecik ve ağızda dağılıyor. Terayağı kullanımı ölçülü ve baklavalar bence çok hafif, yedikçe yeniyor. Günlük olarak Gaziantep’ten gelen baklavaların Antepli ustaların elinden çıktığı hemen belli oluyor. Kare baklava ve havuç dilimi baklavalar altın rengi ve kaliteli fıstıklarıyla hem göze hem damağa hitap ediyor.

Mekanın dekorasyonu gösteriş ve abartıdan uzak ama çok zevkli ve özgün. Özellikle yiyecek-içecek sunumlarını çok beğendiğimi söylemeliyim. Mekanda mermer ağırlıklı dekorasyon, bakır işi gereçlerle tamamlanıyor.

Pare Baklava Bar’da sabahları ise Antep kahvaltısı var. İsterseniz buna ek olarak katmer ve su böreğiyle birlikte sundukları Katmerli Antep kahvaltısı da tercih edebilirsiniz. İki dilim su böreği ve iki adet katmerle gelen bu kahvaltının fiyatı 28 TL.

Pare Baklava Bar, hem konsepti hem de sunduğu Gaziantep lezzetleri ile kaçırılmaması gereken keyifli bir mekan.

Pare Baklava Bar Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato