Kalamış’ta harika bir brunch : Ouzo Roof Restaurant

Wyndham Grand otelleri, dünyaca ünlü otel zincirinin en lüks segmenti olarak kabul ediliyor. İstanbul Anadolu Yakası’ndaki Wyndaham Grand ise Fenerbehçe’de, Kalamış Marina’da yer alıyor. Dekorasyonu ile göz dolduran Wyndham Grand Kalamış Hotel’in manzarası gerçekten harika.

OuzoRoofRestaurantOuzoRoofRestaurant

Wyndham Grand Kalamış Hotel’in en üst katında Ouzo Roof Restaurant bulunuyor. Daha önce duyup merak ettiğim Ouzo Roof Restaurant pazar brunch’ını, Özlem Mekik’in organize ettiği etkinlik ile deneyimlemiş oldum.

Her pazar 11.00-15.00 arasında yapılan açık büfe Pazar Bruch’ının fiyatı da makul, 90 TL. Çünkü bu brunch’ta tam 300 çeşit ürün var! Üstelik çeşit sayısı çok olsun diye kaliteden ödün verilmemiş. Kahvaltı çeşitleri dışında yemekler de var. Saat 11.00’de kahvaltı tabağı ile başladığınız brunch, saat 14.00 gibi köfte, taze makarna ve rosto ile bitiyor. Yani Ouzo Roof Restaurant’ta uzatılmış bir kahvaltı değil, gerçek bir brunch deneyimi sunuluyor.Kış döneminde olduğumuzdan maalesef açıkhavada oturamadık. Ama yine de teras camları kış bahçesi gibi olduğundan manzara muhteşemdi.

OuzoRoofRestaurantOuzoRoofRestaurant

İlk olarak peynir ve şarküteri ürünleri ile başladım brunch’a. Jambon, pastırma ve kuru et kalitesi çok iyi, jambona sarılı turşu çeşitleri oldukça lezzetli. Yerli ve yabancı peynir çeşitleri kahvaltı tabağını peynirle doldurmayı sevdiğimden beni mest etti. Zeytinyağlı büfesinden aldığım bebek enginar ve baklaya da bayıldım. Kuru patlıcan dolmadan yaprak sarmaya, zeytinyağlı fasulyeden pilakiye kadar tüm çeşitlerin tadına bakmaya çalıştım. Ouzo Roof Restaurant’ın şefi Mehmet Yalçınkaya, meyhane kalitesindeki leziz meze ve zeytinyağlılardan koydurmuş Pazar Brunch’ına.

OuzoRoofRestaurantOuzoRoofRestaurant

Yumurta çeşitlerinden ne isteğinizi masalara konulan formda işaretliyorsunuz, garson siparişinizi dakikalar içinde masaya getiriyor. Bazı brunch’larda menemen, çırpılmış yumurta çeşitlerini açık büfeye koydukların, Ouzo Roof Restaurant’ta yumurtanın sipariş üzerine taze taze hazırlanıp gelmesi ayrıca hoşuma gitti.

OuzoRoofRestaurantOuzoRoofRestaurant

Kahvaltıda gözlemeyi herkes sevdiğinden bu detay unutulmamış ve yine taze taze sipariş üzerine hazırlanması için mekanda bir de ‘Gözlemeci Teyze’ var. Omlet, gözleme ve sıcak çeşitlerden yedikten sonra biraz mola verip devam etmek lazım. Çünkü sadece kahvaltı çeşitleri değil yemek de var bu brunch’ta, yani olması gerektiği gibi.

OuzoRoofRestaurantIMG_6062

Ouzuo Roof Restaurant’ta makarna da hemen orada şef tarafından taze olarak yapılıyor. Paket makarna değil yapılan, hamurundan yapılıyor makarna, gerçek ev yapımı taze makarna var yani brunch’ta. 90 TL’lik fiyatı makul bulmamın bir sebebi de zaten et çeşitleri ve taze makarna ile aslında bir değil iki öğün olması Wyndham Grand Kalamış’taki brunch’ın. Brunch zaten ne demek breakfast+lunch…

OuzoRoofRestaurantOuzoRoofRestaurant

Ben gözümü et çeşitlerine çevirdiğimden saat 14.00 gibi köfte, rosto, pilav, patates kızartması ve salata aldım. Hem köfte hem de rosto çok lezzetliydi. Siz siz olun kahvaltılıklardan sonra çok çekici görünen tatlılara dalıp et büfesini es geçmeyin. Yemekten sonra en son tatlılara geçtim. Tatlı büfesi baş döndürücü görünümünden sonra lezzeti ile de mutlu ediyor. Pekçok çeşit arasından ben en çok çikolatalı mousse ve kalp şeklinde yapılmış olan tatlıları beğendim. Bunlardan vanilyalı ve çilekli olan kırmızı-beyaz renkleriyle çok güzel görünüyor, lezzet olarak da hafif çünkü zaten ortadaki kırmızı bölüm jöle. Çikolatalı olanı da tavsiye ederim.

IMG_5947OuzoRoofRestaurant

OuzoRoofRestaurant

 

Ouzo Roof Restaurant Anadolu yakasında iyi bir brunch için kesinlikle en doğru adreslerden.

Gerçek bir brunch menüsü, 300 çeşit biribirinden lezzetli seçenekler, kaliteli malzemelerle yapılmış olan yemekler ve muhteşem manzarası ile Wyndham Grand Kalamış içindeki Ouzo Roof Restaurant’ın brunch’ını mutlaka deneyin derim.

 

Ouzo Roof Restaurant - Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato