Marlon, Suadiye’nin yenilerinden. Tek katlı restoranın dekorasyonu oldukça başarılı. İç mekanda tavanlarda özel aydınlatmalı tuğla nişler var. Bar kısmında ve büyük masalarda mermer kullanılmış. Genel olarak kahverengi tonlarının hakim olduğu iç tasarımı çok şık olmuş ve sıcak bir ambiyans oluşturmuş.

Marlon’un menüsünde kahvaltı çeşitlerinden, ferahlatıcı margaritalara kadar pekçok lezzeti bulmak mümkün. Menüyü oluşturuken çok özenli davranmışlar, aynı özeni yemeklerin hazırlanışında da gösteriyorlar. Örneğin makarnaları ev yapımı ve kendileri hazırlıyor. Siyah Kraliçe adlı deniz mahsüllü makarna rengini mürekkep balığından alıyor. Bu makarnayı İtalyan restoranlarında yiyebilecekleriniz kadar başarılı buldum.

Pizzaları da çok lezzetli Marlon’un. Dış kısımları kıtır kıtı, hamuru incecik ama kuru değil, kullanılan malzemeler ise çok taze ve kaliteli. Pek çok café-bistro menüsü sunan mekanda Marlon’daki kalitede makarna ve pizza olmayabiliyor ne yazık ki.

Başlangıçlardan somonlu kinoa salatası fit kalmak isteyen ve sağlıklı yiyecekler tüketenler için ideal. Zaten ‘Keep Fit’ başlığı vurguladıkları bir Fit Menu bölümü de var. Buharda Ege Otları, yumurtanın sadece beyazından yapılan Beyaz Omlet, Siyah Buğday Salatası gibi sağlıklı ve lezzetli pek çok seçenek var.

Marlon’un ana yemekler bölümündeki favorim ise Izgara Lokum Bonfile oldu. Yanından wasabili patates ve mantar sote ile gelen et son derece yumuşak ve lezzetli, porsiyon olarak da oldukça doyurucu. Fiyatı ise 45 TL.

Yaz aylarında çokça tercih edilecek olan taze meyve kokteylleri var Marlon’un. Ama şarap çeşitleri de son derece tatminkar. Dünyanın farklı yörelerinden seçilen iyi şaraplardan bulmak mümkün.

Kendi mutfaklarında hazırladıkları pizza ve makarnaları, leziz etleri ve şık dekorasyonu ile Marlon kategorisindeki pek çok mekandan çok daha ileride. Günün her saatinde tercih edilebilecek keyifli bir yer Marlon Suadiye.