Nişantaşı’nda döner için yeni bir adres: Lezzet Co.

Lezzet Co. Döner, Nişantaşı Valikonağı’ndaki yeni sayılabilecek mekanlardan. Menüleri oldukça sade. Döneri farklı şekillerde sundukları seçenekler var Lezzet Co.’da.

Çorba seçeneği olarak ise Tarhunlu Mercimek Çorba var. Tarhun otunun lezzeti ve yerinde kıvamıyla bu çorba oldukça başarılı.

Lezzet Co. NişantaşıLezzet Co. Nişantaşı

Lezzet Co. Döner’de farklı ürünler sunulmaması, sadece döner üzerine yoğunlaşılması bence doğru olmuş. Artık hemen her yerde döner şişe takılı olarak fabrikalardan hazır olarak getirilip takılıyor. Etini kendi hazırlayan pek çok mekanda bile döneri pişirmek için ağırlıklı olarak gazlı, bazen elektrikli sistemler kullanılıyor.

Lezzet Co. Nişantaşı

 

Lezzet Co.Döner’de ise artık ne yazık ki pek rastlamadığımız dikey sistemde odun ateşinde pişiriyorlar döneri. Odun ateşinde yaptıkları dönerin lezzeti harika oluyor. Kendi hazırladıkları dönerde özel tedarik ettikleri %70 dana ve %30 kuzu etini kullanıyorlar.

Döner çeşitlerinde porsiyon, pilav üstü, dürüm ve tombik var. Tombik denilen yuvarlak bir ekmek. Hem sade hem de kekikli ekmek seçeneği var ve özellikle kekikli olan başarılı.

Dönerin lezzeti iyi olunca geriye sadece porsiyon mu ekmek arası onu seçmek kalıyor.

 

 

 

 

Lezzet Co. NişantaşıLezzet Co. Nişantaşı

Lezzet Co. Döner’de alışılmışın dışındaki bir lezzet ise acılı ayran. Acılı turşu suyu ile yapılan bu ayranda manda yoğurdu kullanılıyor. Normal ayran istenirse o da yine manda yoğurdundan yapılıyor. İçecekler arasında Niğde Gazozu olması da çok hoş.

Tatlılardan el açması baklavalar ön plana çıkıyor. Fındıklı ve fıstıklı seçenekleri olan bu baklavalar ev yapımı baklava gibi, şerbetleri ise oldukça hafif. Şerbetli tatlı sevmeyenler için daha sağlıklı bir seçenek ise Fırın Sütlaç olabilir. Kullandıkları süt dolayısı ile fırın sütlaç da oldukça lezzetli bir seçenek.

 

Lezzet Co. NişantaşıLezzet Co. Nişantaşı

Nişantaşı’ndaki Lezzet Co.Döner’in fiyatları döneri yine odun ateşinde pişen, lavaşı tandırda yapılan diğer yeni şık dönercilerden biraz daha yüksek. Porsiyon döner fiyatlarında 110 gr olan 23 TL, 165 gr olan ise 32 TL. Lezzet Co. odun ateşinde pişen dönerinin yanı sıra özellikle Tarhunlu Mercimek çorba ve Acılı ayran gibi değişik lezzetleriyle de fark yaratıyor.

 

 

Lezzet Co. Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato