Asuman Dabak eğlenceli yeni şovu ‘Fasl-ı Asuman’ ile My Cabaret by Cenk Eren’de…

Birkaç hafta önce arkadaşım aradı şehir dışından gelen arkadaş grubu için mekan önerisi istedi. Canlı müzik olan, eğlenceli, yemekleri lezzetli bir mekan önerisi istedi. İstanbul gece hayatının sunduğu sıradanlaşan seçenekler; şık bir restoranda pahalı bir akşam yemeği yemek, trend mekanda bistro başında şişe açtırıp nöbet tutmak veya fasıl tarzı alaturka müzik eşliğinde vasat yemeklere razı olmak seçenekleri ile sınırlı olunca kararsız kaldım.

Ama şimdi çok eğlenceli bir gece geçirmek isteyenler için harika bir önerim var: Fasl-ı Asuman!
Fasl-ı Asuman Asuman DabakFasl-ı Asuman Asuman Dabak

Oyuncu Asuman Dabak’ın yeni projesi ‘Fasl-ı Asuman’ ilk kez geçen hafta Etiler’deki My Cabaret by Cenk Eren’de sergilendi. Tek kişilik bir stand-up kabare olan ‘Fasl-ı Asuman’ fasıl, dans, şarkılardan oluşan renkli, sürprizli bir şov. Cenk Eren’in mekanındaki Fasl-ı Asuman’ın fikir babası da Cenk Eren’in kendisi.

Fasl-ı Asuman’ı gala gecesinde izleme fırsatını BVS Group daveti üzerine yakalamış oldum. Gecede pekçok tanınmış sima da vardı. Saba Tümer, Armağan Çağlayan, Nazan Şoray, Esin Övet, Mehtap Bayri ve Eda Özerkan gibi isimlere geç saatte Sahne İstanbul’daki ‘Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nı bitirir bitirmez gelen Okan Bayülgen de eklendi.

Fasl-ı Asuman Asuman DabakFasl-ı Asuman Asuman Dabak

Peki Fasl-ı Asuman’da nasıl bir gece geçirdik? Biz saat 21.00 gibi mekandaydık. My Cabaret gece eğlenceleri ve canlı müzik ile bilinen şık bir mekan. Masalarda soğuk mezeler hazırdı gittiğimizde. Mezelerin ve sonrasında servis edilen yemeklerin lezzetini oldukça iyi buldum. Özellikle ana yemek olarak tercih ettiğim antrikotun tadı gayet iyidi. Servis de oldukça hızlıydı.

Fasl-ı Asuman Asuman DabakFasl-ı Asuman Asuman Dabak

Biz yemek yerken perde açıldı ve fasıl heyeti ile eğlencemiz başlamış oldu. Türk Sanat Müziğinden iyi örnekler seçilerek keyifli bir repetuar oluşturulmuş. Yemeklerle birlikte yavaş yavaş şarkılara da eşik etmeye başladık. Şarkıları söyleyen Afet hanım ve saz heyeti sayesinde keyfimiz yerine geldi. Saat 22.00 gibi bu sefer Asuman Dabak sahneye çıktı. Enerjisi oldukça yüksekti. Daha gala gecesi, yani Fasl-ı Asuman’ın ilki olduğu halde gayet iyi bir performans sergiledi.

Asuman Dabak iyi bir oyuncu olmasının yanı sıra çok da eğlenceli bir insan. Şov boyunca farklı anektodlarla bizi gülmekten kırıp geçirdi. Meğer hem o hem de Cenk Eren kova burcu insanlarıymış, tıpkı benim gibi. Asuman Dabak dizi setlerinde yaşadıklarından, özel hayatından, kadın-erkek ilişkilerinden bahsedip konudan konuya geçerken zaman nasıl akıp geçiyor anlamadık bile.

Kahkahalarımız Asuman Dabak’ın stand-up şovunda artarak devam ederken konu birden dans etmek oldu veeee sahneye dansöz çıktı. Fasıl, stand-up darken birden dansöz sürprizi ile bizler de iyice mest olduk. Zaten Türklerin eğlendiği yerde eğlence tavan yapsın istersen mutlaka bir oryantal dans lazımdır. Bitince ‘aaaa yine devam etse dedik’ ve şovun ilerleyen aşamasında tekrar dansöz çıkınca bir kez daha sevindik.

Fasl-ı Asuman Asuman DabakFasl-ı Asuman Asuman Dabak

Fasıl ile alaturka eğlence, Asuman Dabak’ın içten ve çok komik stand-up şovu, e bir de oryantal dansöz… Eğlence diye ben buna derim! Hem güzel yemek, hem süper eğlence daha ne olsun dedik hepimiz. İyi ki Fasl-ı Asuman’ı akıl etmişler, iyi ki biz de gelmişiz de bu geceyi kaçırmamışız. 23 Aralık’ta Fasl-ı Asuman yine My Cabaret by Cenk Eren’de sergilenecek. Bence siz de kaçırmayın derim.

 

Fasl-ı Asuman

‘My Cabaret By Cenk Eren’

Aytar Cad. No:27/F Nispetiye – Etiler

Rezervasyon:0 212 270 08 08 – 0 531 313 11 91

 

My Cabaret Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato