B HOUSE HOTEL ALAÇATI

Çeşme’nin pek çok farklı bölgesi var ve ben hepsini ayrı severim. Paşalimanı, Ilıca, Dalyan, Çeşme Merkez, Altınkum gibi farklı bölgelerde plaj ve yeme içme için güzel alternatifler var. Ama son yıllarda iyice popüler olan Alaçatı merkezi konaklamak için ideal opsiyonlar sunuyor.

BHouseHotelAlacati1BHouseHotelAlacati2

B House Hotel Alaçatı, Alaçatı çarşıya yürüyerek sadece 10 dakika mesafede, Hacı Memiş Mahallesi tarafında yer alıyor. Tarihi taş evlerin arasında konumlanan B House Hotel, klasik Alaçatı mimarisi örnek alınarak inşa edilmiş. Milli sporcu Bora Kozanoğlu tarafından yaptırılan otelin dekorasyonunda kullanılan bazı objeler İtalya’dan, Floransa ve Rimini kentlerinden gelmiş. Ayrıca ünlü heykeltraş Engin Yontunç’un bazı eserlerini de otelde görmek mümkün.

B House Hotel Alaçatı’nın sadece 10 odası var. Odalar son derece konforlu ve dekorasyonu sade ancak oldukça sıcak. Taş ve ahşap kullanılan dekorasyon doğal bir ambiyans oluşturduğundan son derece keyifli ve rahatlatıcı.

BHouseHotelAlacati3BHouseHotelAlacati4

B House Hotel Alaçatı’nın bahçesinde küçük bir de havuz var. Sabah kahvaltıları bu havuz etrafındaki masalarda servis ediliyor ve konaklama fiyatına dahil. Kahvaltı hem ortam hem de ürünlerin kalitesi dolayısı ile son derece keyifli oluyor. Kahvaltıda yok yok. Krep, sigara böreği, lezzetli peynir ve reçel çeşitleri dışında İzmir’in olmazsa olmazı ‘Boyoz’ da var bu Alaçatı kahvaltısında.

Akşamüstü otele gelince havuzbaşında meyve tabağı eşliğinde birşeyler içip geceye hazırlanmak ve yürüyerek Hacı Memiş tarafına gidebilmek süper. B House Hotel Alaçatı bazı oteller gibi çok dar bir sokakta yer almadığından önüne araç park etmek de sorun olmuyor. Bence bu da Alaçatı merkez için önemli bir ayrıntı.

BHouseHotelAlacati5BHouseHotelAlacati6

B House Hotel Alaçatı’nın hepsi farklı dekore edilmiş olan 10 odasından birinde konaklamak için şimdiden rezervasyonunuzu yaptırın derim. Memnun kalacaksınız.

B House Alaçatı Hotel

Adres : 2050 Sokak No:2 Hacı Memiş Mahallesi Alaçatı/Çeşme İzmir
Telefon : +90 (232) 716 86 11